Регистрация    Войти
Авторизация

Візит в Україну Прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа – черговий етап розвитку двосторонніх відносин

загрузка...
Візит в Україну Прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа – черговий етап розвитку двосторонніх відносин

12 квітня Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп здійснив робочий візит в Україну.

У ході зустрічі глави молдовського уряду з Президентом України Петром Порошенком було обговорено безпекову ситуацію в регіоні, проблематику придністровського врегулювання, а також досягнуто домовленості посилити координацію у рамках Східного партнерства з метою прискорення процесу обох інтеграції до ЄС.

Петро Порошенко наголосив на необхідності якнайшвидшого завершення переговорів з укладання міжурядової угоди про забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла.

Президент також подякував молдовській стороні за допомогу в оздоровлені українських дітей з постраждалих від російської агресії районів України.

Глава Української держави підписав у присутності Павла Філіпа Закон про ратифікацію міжурядової Угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон.

Під час переговорів Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з його молдовським колегою було відмічено поступальну реалізацію Дорожньої карти розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2018 рік, визначено пріоритетні завдання співпраці в інфраструктурній, енергетичній та інших сферах на найближчий період. Сторони підкреслили наявність передумов для виведення двостороннього товарообігу на рівень 1 млрд. дол. США.

У присутності глав урядів підписано двосторонні документи про лібералізацію повітряного та автомобільного сполучення між Україною та Молдовою, а також Меморандум стосовно синхронізації енергосистем України та Молдови з європейською континентальною енергосистемою ENTSO-E.

Павел Філіп також взяв участь у роботі міжнародного Київського безпекового форуму, де у виступі підтвердив подальшу підтримку Молдовою України у протидії зовнішній агресії в Криму та на сході нашої держави.

Під час спільного засідання в рамках Форуму прем’єр-міністри України, Литви і Молдови обговорили консолідацію зусиль у протидії загрозам регіональній безпеці.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.