Регистрация    Войти
Авторизация

Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками

загрузка...
Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками
Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками

«При реформуванні системи виконання судових рішень ми послуговуємось позитивним іноземним досвідом. Ми хочемо зробити систему ефективною, цивілізованою, створити нормальну конкуренцію та чіткі прозорі правила на ринку», - наголосив Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби під час IV Судового форуму Асоціації правників України.

Він поінформував, що з метою реформування системи виконання судових рішень Мін’юст спільно з народними депутатами, представниками громадськості, Радою судових реформ, Центром комерційного права розробив три законопроекти, які є базовими в даному реформуванні.

«Перший із них – профільний: «Про виконавче провадження», в якому, зокрема, передбачена неможливість безпідставної відмови у відкритті виконавчого провадження. Крім того, вводиться одна з новел – реєстр боржників, запроваджений згідно з іноземним досвідом. Кожна особа, стосовно якої буде порушуватись виконавче провадження - буде з’являтися в цьому реєстрі. Цей реєстр буде відкритий, тому представники бізнесу, перед тим як укладати угоди, зможуть пересвідчитись у платоспроможності свого контрагента. Також там ще багато інших новел, які позитивно сприятимуть виконанню судових рішень. Наша мета – стимулювати плату за рахунками і уникати так званого бізнесу на боргах», - підкреслив Сергій Шкляр.

«Другий - закон про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів. Цей закон передбачає запровадження інституту приватних виконавців. Тобто в Україні почне діяти змішана система виконання судових рішень. Як відомо, у світі діє три системи: державна, приватна та змішана, ми ж рухаємось у бік змішаної системи виконання судових рішень», - поінформував заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби.

Він повідомив, що після ухвалення цих законів система запрацює за новими правилами і стане своєрідним тестом для того, куди їй зрештою рухатись далі: чи й далі працюватиме в майбутньому за змішаною системою, чи згодом усі виконавці стануть приватними.

За його словами, сьогодні в Україні працює близько 6 000 державних виконавців, при цьому іноземні експерти наголошують, що було б непогано, якби половину від цієї кількості складали приватні виконавці. Тож за результатами реформи в Україні може з’явитись 3 000 приватних виконавців.

«З приводу рішень, які виконуватимуть державні та приватні виконавці. Обмежень по сумі не буде, єдине, що у цей перехідний період приватні виконавці не зможуть виконувати такі категорії виконавчих проваджень: в яких стягувачем або боржником є держава; які стосуються вселення - виселення фізичних осіб; які стосуються передачі дитини; де стороною є обмежено дієздатна або недієздатна особа. Решту функцій зможуть виконувати приватні виконавці», - роз’яснив Сергій Шкляр.

Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби додав, що Законом буде передбачена персональна відповідальність кожного виконавця і вони прив’язуватимуться безпосередньо до округів, та діятимуть згідно з розробленим кодексом ділової етики.

Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками Сергій Шкляр: Ми реформуємо систему виконання судових рішень за прогресивними іноземними зразками
Сообщает официальный интернет сайт Министерства Юстиции
Украины www.minjust.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.