Регистрация    Войти
Авторизация

Європейський суд з прав людини визнав правоту України в справі «Бац проти України»

загрузка...
Європейський суд з прав людини визнав правоту України в справі «Бац проти України»

23 лютого 2017 року на сайті Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) було опубліковано ухвалу у справі «Бац проти України», у якій Європейський суд, врахувавши надані Урядом зауваження, визнав заяву заявника щодо порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) неприйнятною у зв’язку з необґрунтованістю скарг заявника.

Вказана справа стосувалась скарг заявника, Анатолія Йосиповича Баца, на порушення принципу рівності сторін, гарантованого пунктом 1 статті 6 Конвенції, у зв’язку з його стверджуваним неповідомленням про розгляд апеляційної скарги у справі, де він був позивачем, що унеможливило захист його інтересів. Заявник, зокрема, пов’язував порушення принципу рівності сторін з тим фактом, що на відміну від нього відповідач був присутній у судовому засіданні.

Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини було сформовано та надіслано до Європейського суду ряд аргументів, які вказували на необгрунтованість прав заявника, гарантованих Конвенцією.

Розглядаючи аргументи сторін, Європейський суд зазначив, що оскільки заявник мав можливість подати письмові зауваження на апеляційну скаргу відповідача та викласти свої аргументи у своїй касаційній скарзі заявник мав адекватну можливість захистити свої інтереси в національних судах. Крім того, незважаючи на те, що заявник заперечував отримання судової повістки разом з надісланою йому апеляційною скаргою та вказував на невідповідності у матеріалах його цивільної справи, що підтверджують його позицію, Уряд України надав Європейському суду переконливі аргументи та докази вручення йому зазначеної повістки.

Європейський суд також взяв до уваги те, що під час судового засідання судом апеляційної інстанції розглядалось питання щодо належності повідомлення заявника про судове засідання, з огляду на що Європейський суд, зокрема, зазначив, що «зазвичай до компетенції Суду не відноситься заміна оцінки фактів національних судів своєю власною оцінкою, і, як правило, саме національні суди мають оцінювати подані до них докази».

Таким чином, Європейський суд дійшов висновку, що скарги заявника є необґрунтованими та такими, що мають бути визнані неприйнятними відповідно до пунктів 3 та 4 статті 35 Конвенції.


Сообщает официальный интернет сайт Министерства Юстиции
Украины www.minjust.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.