Регистрация    Войти
Авторизация

Експерти обговорили українсько-молдовські двосторонні відносини

загрузка...
Експерти обговорили українсько-молдовські двосторонні відносини

25 травня в Кишиневі відбулась науково-практична конференція "25 років поруч: Актуальні питання українсько-молдовських відносин", організована Посольством спільно з Інститутом правових та політичних досліджень Академії наук Молдови та приурочена до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

В роботі конференції взяли участь Посол України Іван Гнатишин, Віце-президент Академії наук Молдови Іон Гучак та Директор Інституту правових та політичних досліджень АНМ Валеріу Кушнір, українські та молдовські експерти, представники ЗМІ.

Експерти обговорили українсько-молдовські двосторонні відносини

Посол України висвітлив стан та перспективи розвитку українсько-молдовських відносин, вiдзначивши, що вони розвиваються в жорстких реаліях у регіональному та глобальному вимірах. Обидві країни у своїй новітній історії зазнали зазіхань на суверенітет та територіальну цілісність у добу незалежності: Молдова – у 1992 році, Україна – з 2014 року протистоїть масштабній гібридній російській агресії.

Іван Гнатишин підкреслив, що відносини з Молдовою займають важливе місце в системі зовнішньополітичних інтересів України, ведеться активний політичний діалог та зростають обсяги торговельного обороту.

Український експерт А.Филипенко здійснив порівняльний аналіз придністровського конфлікту та російської агресії проти України.

Молдовські експерти Віктор Жук та Корнеліу Чуря відмітили позитивну динаміку розвитку українсько-молдовських відносин в усіх сферах, загальне зближення позицій двох країн з багатьох питань співпраці на міжнародному рівні, у тому числі з реалізації зобов'язань в рамках угод про асоціацію з ЄС.

Голова українського Товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка в Молдові Галина Рогова виокремила стимули для продовження дотримання євроінтеграційного курсу Україною та Молдовою.

Голова Жіночої асоціації українок Молдови Валентина Морару наголосила на ролі української громади Молдови у розвитку двосторонніх відносин.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.