Регистрация    Войти
Авторизация

Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі

загрузка...
Постійний представник висловив занепокоєння відсутністю уваги РЄ до ситуації з правами людини в Криму та Донбасі

Комісар Муйжніекс, ми дякуємо Вам за участь у сьогоднішньому засіданні і представлення Вашої третьої квартальної доповіді про діяльність у 2017 році.

Ми уважно вивчили розповсюджену доповідь та вважаємо її докладним оглядом Вашої активної діяльності. Ми високо оцінюємо Ваше активне залучення до низки питань у сфері захисту прав людини в Європі.

Однак, ми з жалем констатуємо, що катастрофічна ситуація щодо захисту прав людини в українських Криму та Донбасі, здається, зникла з Вашого поля зору у звітному періоді.

Протягом цього ж періоду криза у галузі прав людини на цих територіях була відображена, серед іншого,

- Офісом Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», опублікованій у вересні, та

- у доповіді Human Rights Watch, опублікованій у листопаді.

Ці документи чітко висвітлюють рівень міжнародно протиправних дій та порушень прав людини, вчинених російською окупаційною владою в Криму, та вчергове доводять, що Російська Федерація грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання.

Ці доповіді також містять чіткі факти щодо інтенсифікації переслідувань кримських татар російською окупаційною владою під різними приводами та з очевидною метою змусити всіх незгодних на півострові мовчати.

Нажаль, Росія вдається до полювання на людей, як у випадку 19-річного українця Павла Гриба. Цей молодий український громадянин був викрадений у Білорусі в серпні, негайно перевезений до Російської Федерації та незаконно позбавлений волі на її території.

Прикро, що ми не бачили жодної реакції від Комісара на бодай одне з нещодавніх грубих порушень прав людини, вчинених російською владою.

Дозвольте також врятувати від забуття параграф 9 рішення Комітету міністрів «Ситуація у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Цей параграф «закликає Комісара РЄ з прав людини розглянути можливість подальшої роботи над його доповіддю на основі результатів його візиту до Криму у вересні 2014 р. та оцінити поточну ситуацію з правами людини та основоположними свободами на півострові». Ми закликаємо Вас прийняти це запрошення.

У цьому світлі я б хотів запевнити Вас, Комісаре Муйжніекс, у нашій вдячності за все, що Ви зробили для України раніше, та у твердій готовності моєї країни співпрацювати з Вами.

Дякую, пане Головуючий.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.