Регистрация    Войти
Авторизация

Делегація Національного заповідника “Софія Київська” відвідала Швецію

загрузка...
Делегація Національного заповідника “Софія Київська” відвідала Швецію

10-14 грудня 2017 р. відбувся візит до м.Стокгольм та м.Уппсала делегації Національного заповідника “Софія Київська” на чолі з Генеральним директором Н.М.Куковальською.

У ході візиту відбулися зустрічі з Директором Шведської ради пам’яток культури Ларсом Амреусом, заступником Директора Шведської ради пам’яток культури Кнутом Вайбуллом, керівником державних програм та координатором програми ЄС “2018 р. – європейський рік захисту пам’яток культури” Анн-Луїс Дальгрен, Директором Департаменту спеціальних колекцій Бібліотеки Carolina Rediviva Університету м.Уппсала проф.Марією Берггрен, завідувачем кафедри історії культури та колекцій Історичного музею Швеції Кентом Андерссоном, колективом Науково-освітнього парку та керівництвом програми інноваційного розвитку та міжнародної співпраці Університету м.Уппсала.

Під час візиту було обговорено можливості налагодження культурно-гуманітарного співробітництва шведських установ з Національним заповідником “Софія Київська”, зокрема, підтримці робочих, науково-дослідних контактів на рівні кураторів, істориків, реставраторів, філологів, мистецтвознавців Швеції з українськими колегами.

Під час переговорів особливу увагу було привернуто до практики обміну існуючих методик у частині захисту пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від деструктивного впливу оточуючого середовища, наслідків глобального потепління, сприяння шведським та українським ученим у доступі до автентичних манускриптів часів Княжої доби, першоджерел та цифрових копій, що стосуються політичних, економічних та соціальних зв’язків Київської Русі та Швеції періоду династичного шлюбу принцеси Інгігерди (донька шведського короля Улофа Шетконунга) та Ярослава Мудрого.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.