Регистрация    Войти
Авторизация

Україна та Латвія зацікавлені у зміцненні ролі державної мови в загальній освіті - Л.Гриневич

загрузка...
Україна та Латвія зацікавлені у зміцненні ролі державної мови в загальній освіті - Л.Гриневич

У рамках візиту Л.Гриневич та П.Хобзей зустрілися з Міністром освіти та науки Латвійської Республіки Карлісом Шадурскісом та представниками профільних департаментів МОН Латвії. На зустрічі також були присутні: Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк, Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс та представники МЗС Латвії.

Під час зустрічі українська делегація поінформувала своїх колег щодо ходу реформ в Україні, зокрема, освітньої реформи. Крім того, міністри обговорили низку актуальних питань у сфері компетенції, обмінялися досвідом у процесі впровадження реформ та наголосили на важливості подальшого активного розвитку співпраці в рамках підписаної цього року Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту.

Міністр освіти і науки Латвії К.Шадурскіс наголосив на необхідності забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти та уникнення дискримінації на ринку праці своєї країни. У свою чергу, Міністр Гриневич відзначила, що досвід Латвії у питанні пошуку якісних та ефективних моделей навчання національних меншин є дуже цінним для України, зокрема, з урахуванням подальшої імплементації висновків Венеційської комісії.

«У межах наших домовленостей Україна пропонує для латвійців 30 різних стипендій як для бакалаврів та магістрів, так і для захисту докторських дисертацій, проведення наукових досліджень. Також ми хотіли б поглибити наші зв’язки в програмі Горизонт 2020 та розширити співпрацю між вишами в рамках програми ERASMUS+», – відзначила на брифінгу за підсумками зустрічі Лілія Гриневич.

Після прес-брифінгу, Л.Гриневич та її латвійський візаві К.Шадурскіс відвідали Ризьку українську середню школу, де почесним гостям було запропоновано ознайомитися з діяльністю унікального для східної частини Європи українського закладу. Директор РУСШ Лідія Кравченко наголосила на важливості підтримки українського закладу урядами України та Латвії, а також подякувала за незмінну позицію обох урядів із цього питання. Учні Ризької української школи поспілкувалися з високопосадовцями та продемонстрували шанованим гостям свої фантастичні творчі здібності.

У цей же день, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич побувала Ризькому технічному університеті. «Масштаби та підходи керівництва університету, які були втілені з метою осучаснення цього закладу - вражаючі, і саме це дає змогу відчути натхнення у студентів та поглинутися в атмосферу науки в повній мірі», - зазначила Лілія Гриневич.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.