Регистрация    Войти
Авторизация

У Гамбурзі відбулося відкриття меморіальної дошки А.Войнаровському з нагоди 100-річчя існування дипломатичної служби України

загрузка...
У Гамбурзі відбулося відкриття меморіальної дошки А.Войнаровському з нагоди 100-річчя існування дипломатичної служби України

З нагоди відзначення 100-річчя заснування дипломатичної служби України та вшанування пам’яті діячів української дипломатичної служби Генеральним консульством 22 грудня відкрито меморіальну дошку Андрію Войнаровському. Меморіальну дошку розміщено на будівлі установи.

Довідково. А.Войнаровський - український державний діяч, племінник гетьмана Івана Мазепи. У 1706 р. виконував обов'язки представника гетьманського уряду при царській похідній канцелярії у м. Гродно (нині місто в Білорусі). Як довірена особа I.Мазепи не раз виконував його таємні доручення. Після смерті I.Мазепи українська старшина розглядала кандидатуру Войнаровського як претендента на гетьманство (поряд з П.Орликом і Д.Горленком). Після 1710 р. жив у Австрії, Швеції та Німеччині. Проводив активну дипломатичну діяльність, спрямовану на створення антиросійської коаліції європейських держав. 12 жовтня 1716 р. захоплений агентами Петра I у Гамбурзі і таємно переправлений до Росії. 1716 – ув'язнений в Петропавлівській фортеці в Санкт-Петербурзі, після чого (1723) відбував заслання в м. Якутськ, де й помер у 1740 році.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.