Регистрация    Войти
Авторизация

РЕФОРМА СУДОЧИНСТВА Є ОСНОВОЮ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Й ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ, - НАТАЛІЯ СЕВОСТЬЯНОВА

загрузка...
РЕФОРМА СУДОЧИНСТВА Є ОСНОВОЮ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Й ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ, - НАТАЛІЯ СЕВОСТЬЯНОВА

Реформування судової системи та забезпечення ефективного і справедливого правосуддя є основою захисту прав людини і залучення інвестицій в економіку країни. Про це сьогодні в ході зустрічі із заступником спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи Маркусом Йегером повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.


«Реформування системи правосуддя є ключовим і пріоритетним напрямом реформ, які проводяться в Україні. Лише завдяки ефективному та справедливому правосуддю ми можемо забезпечити ефективний захист базових прав людини і залучити інвесторів для розвитку економіки», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.


Вона також повідомила, що в Україні створена Національна рада реформ, яка визначила 18 основних напрямів системних змін у державі. Іншою важливою платформою запровадження змін у системі судочинства, за її словами, є Рада з питань судової реформи, яка вже напрацювала проект стратегії судової реформи.


«Важливим елементом імплементації даної стратегії є створення плану дій, який визначить, хто відповідатиме за конкретні напрями реалізації даної стратегії», - наголосила Наталія Сеовстьянова.


Заступник спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи Маркус Йегер зазначив: реформа судочинства – це важливий компонент змін, які активно підтримуються Європейським Союзом.


Водночас він представив нову команду, яка працюватиме з українською стороною від імені Ради Європи.


Пріоритетними завданнями роботи нової команди стане аналіз всіх проектів, які стосуються питання реформи судочинства, а також консолідація усіх пропозицій, які надходять від різних структур. Крім того, її представники візьмуть на себе спілкування з делегацією ЄС, яка фінансує проекти допомоги в реформах.


«Ми вирішили піти шляхом визначення одного гравця, до якого ви могли б звернутися як з питаннями чи проханнями, так і з проблемами, які у вас можуть виникати. Таким чином ми хочемо консолідувати і оптимізувати всі зусилля і підтримку, яку надає Рада Європи», - сказав Маркус Йегер.


«Ми хочемо гарантувати повну відповідність рекомендацій і порад, які ви отримаєте, вимогам Ради Європи. Щоб не виникало ситуації, коли українська сторона мала б аналізувати, наскільки надані рекомендації відповідають стандартам Ради Європи», - зазначив спеціальний представник.


У свою чергу Наталія Севостьянова повідомила, що Україна має позитивний досвід підготовки якісних законів та інших нормативно-правових актів. Однак значно важливішим завданням є імплементація цих норм і їх реалізація в реальному житті.


Для забезпечення якнайшвидшої імплементації реформи, за її словами, слід організувати проведення тренінгів. Судді, прокурори та інші службовці, які приймають рішення і є безпосередніми учасниками відправлення правосуддя, мають чітко розуміти стандарти, визначені Радою Європи, і навчитися використовувати їх у своїй діяльності.


«Також для нас дуже важливо отримати від Ради Європи інформацію про досвід інших європейських країн, які удосконалювали систему правосуддя і підвищували її ефективність не через збільшення кількості суддів, а за рахунок оптимізації процесу», - резюмувала Наталія Севостьянова.


Сообщает официальный интернет сайт Министерства Юстиции
Украины www.minjust.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.