Регистрация    Войти
Авторизация

Спеціальний показ документального фільму "Зима у вогні. Боротьба України за Свободу" в Американському культурному центрі в Празі

загрузка...
Спеціальний показ документального фільму "Зима у вогні. Боротьба України за Свободу" в Американському культурному центрі в Празі

Зі вступним словом перед переглядом виступили Посол США Стівен Кінг та Посол України Євген Перебийніс, які нагадали про причини, що змусили громадян України вийти у 2014 році на мирні акції протесту.

Посол Стівен Кінг наголосив на тому, що Сполучені Штати Америки завжди підтримували і надалі будуть підтримувати Україну в її боротьбі за свою свободу і незалежність. США продовжать співпрацю з європейськими партнерами задля повного виконання Росією Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України. Натомість головним викликом для України залишається подолання корупції. За словами С.Кінга, США високо оцінюють досягнення України протягом останніх років у проведенні реформ й очікують на активізацію зусиль на цьому напрямку, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Посол Євген Перебийніс висловив подяку Послу Стівену Кінгу за організацію перегляду фільму, а також за підтримку та допомогу, яку американські партнери надавали і продовжують надавати Україні на шляху проведення демократичних змін та боротьби за територіальну цілісність і незалежність.

За словами Є.Перебийноса, фільм «Зима у вогні» не є простим документуванням тих подій. Головна його цінність полягає у тому, що він надзвичайно точно передає драматичну і часом трагічну атмосферу, емоції Майдану і, разом з тим, героїчний дух простих українців – студентів, вчителів, лікарів, бізнесменів – які вийшли на вулиці не за якісь політичні партії, а за майбутнє своїх дітей. Розпочавшись мирним протестом молоді, яка виступила проти рішення Януковича не підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом, Майдан завершився повстанням мільйонів проти репресій, корупції і проросійського режиму. Ніхто досі не платив таку високу ціну за європейську інтеграцію, за європейські цінності, як Україна. Ніхто доці не вмирав з прапорами Євросоюзу в руках, як це робили українці, наголосив Є.Перебийніс.

Присутні на заході з інтересом вислухали спогади Посла Нідерландів в Чехії Кейса Кломпенхаувера, який під час Майдану був Послом Нідерландів в Україні.

По завершенні показу посли Нідерландів та України відповіли на численні запитання учасників перегляду.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.