Регистрация    Войти
Авторизация

Президент Петро Порошенко виступив на 54-ій Мюнхенській безпековій конференції

загрузка...
Президент Петро Порошенко виступив на 54-ій Мюнхенській безпековій конференції

Президент Петро Порошенко на 54-ій Мюнхенській безпековій конференції наголосив, що РФ не прийшла в Крим, щоб захищати права та свободи людей – вони порушуються всюди, де присутня Росія і найбільш брутально по відношенню до кримських татар. Росія також не зацікавлена у приєднанні Донбасу – ця територія зазнала військового нападу Кремля для послаблення та дестабілізації України, додав Глава держави.

«Однак, не Україна є ціллю Росії. Росія має іншу мету. Її мета полягає у задоволенні амбіцій Кремля та помсті за «найбільшу катастрофу ХХ століття», як Путін охарактеризував розпад Радянського Союзу. Розпад «русского міра», побудованого на брехні та насильстві», - наголосив Президент. Він нагадав про «маленьких зелених чоловічків» у Криму: після перших сміховинних заперечень, Кремль зізнався у правді. «Не дивно, що ті ж самі люди на цей раз простежуються, наприклад в Сирії, очевидно з їхнім попереднім бойовим досвідом в Донбасі та Криму. Я не той, хто вірить запереченням Москви, що, як вони стверджують, «їх там немає». Я є той, хто попереджає вас про відсутність меж у Кремля щодо його прихованого порядку денного», - підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що Україна як ніхто інший добре знайома з московською гібридною тактикою. «Ось чому я закликаю вас: у нашому спільному інтересі протистояти спробам Росії зламати нашу єдність і зруйнувати наші демократії. Довести, що з шантажем і агресією покінчено в Європі. Що Європа є континентом миру, стабільності та співпраці. І що універсальні цінності повинні поважати усі», - підкреслив Глава держави.

Він наголосив, що ці цінності є нашою найкращою зброєю проти російської загрози. Петро Порошенко зауважив, що є гіркий досвід, коли дехто заради власної користі жертвував цими цінностями і це призводило до жахливих наслідків для усіх. «Отже, чи є нинішня ситуація з Росією іншою? Наша відповідь має бути «ні». «Ні» - визнанню російських президентських виборів в окупованому Криму. «Ні» - відновленню повноважень Росії в Парламентській Асамблеї Ради Європи. «Ні» - умиротворюючим візитам до Москви у пошуках економічної вигоди для ваших власних переваг.«Ні» - ‚Північному потоку-2», який немає нічого спільного з економічними інтересами, але є політичною та енергетичною експансією Росії. Ані політика, ані бізнес не можуть існувати окремо від цінностей», - підкреслив Президент. За його словами, це стосується і спорту: «У сьогоднішній політиці Москви немає місця чесній грі. Ось чому російський прапор не майорить на зимових Олімпійських іграх 2018 року».

«Я б сказав навіть більше: російський прапор не має майоріти будь-де, допоки Росія продовжує підбурювати Всесвітню гібридну війну, а російські кулі націлені на наші символи», - наголосив Глава держави.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.