Регистрация    Войти
Авторизация

Посол України в Угорщині Любов Непоп взяла участь у заходах з нагоди Тижня української культури в Угорщині

загрузка...
Посол України в Угорщині Любов Непоп взяла участь у заходах з нагоди Тижня української культури в Угорщині

24 лютого 2018 року в рамках завершення серії заходів з нагоди Тижня української культури відбулося покладання вінків та квітів до меморіальної дошки «Русалка Дністровая», встановленої на стіні колишньої Королівської друкарні Угорщини, а також святковий концерт за участю колективів і виконавців з української громади Угорщини.

Згадуючи про важливість видання у 1837 році альманаху «Русалка Дністровая», який став першим західноукраїнським виданням українською мовою, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп наголосила, що цього року виповнюється 20 років з дня встановлення пам'ятної дошки на стіні колишньої будайській Королівській друкарні, де вона вийшла в світ. Так само вже 20 років українці Угорщини наприкінці лютого відзначають День української культури, який цього року вже переріс в Тиждень української культури в Угорщини, присвячений 20-річчю цього свята. Посол підкреслила, що і сьогодні для України залишається актуальним питання зміцнення української мови, посилення її позицій як державної, а також розвиток української культури та її популяризація у світі.

До учасників заходу з вітальними словами також звернулися Голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко і речник української громади в Державних Зборах Угорщини Ярослава Хортяні.

Захід продовжився літературно-музичним вечором у Центрі української культури Угорщини, в якому взяли участь Роман Меденці, Михайло Вігула, Ференц Берна, Наталія Герета, Любов Савіна, Олександра Корманьош, ансамбль української громади Угорщини «Українські мелодії» під керівництвом Андраша Зана.

У Королівській друкарні побачило світ 1000 примірників книги, яка нині є безцінним раритетом. Її автори - Іван Вагилевич, Яків Головацький і Маркіян Шашкевич. Один із небагатьох наявних у світі оригіналів збірника зберігається у бібліотеці Товариства української культури Угорщини.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.