Регистрация    Войти
Авторизация

Сьогодні у Посольстві України в Румунії відбулась прес-конференція Посла України в Румунії Олександра Банькова щодо провокаційних дій російських спецслужб в окремих регіонах України з компактним проживанням національних меншин

загрузка...
Сьогодні у Посольстві України в Румунії відбулась прес-конференція Посла України в Румунії Олександра Банькова щодо провокаційних дій російських спецслужб в окремих регіонах України з компактним проживанням національних меншин

СБ України, завдяки злагодженій та ефективній роботі, попередила наміри оплічників російських спецслужб здійснити підпал двох шкіл з викладанням румунською мовою в Чернівецькій області у результаті чого могли б загинути та травмуватися діти. Україна засуджує цинічність та антилюдяність кремлівського режиму, який, не маскуючись, здійснює відкритий терор проти цивільних осіб, у т.ч. дітей.

Цей факт поряд із нещодавнім підпалом адміністративної будівлі «Спілки угорської культури Закарпаття», руйнуванням пам’ятника в Гуті Пеняцькій є додатковим підтвердженням дій спецслужб РФ спрямованих на внесення розколу в українське суспільство, розпалення міжнаціональної ворожнечі з метою дестабілізації ситуації в країні та дискредитації України перед світовою спільнотою.

У цьому зв’язку, українська сторона вдячна та повністю підтримує позицію офіційного Бухаресту щодо засудження зухвалих спроб підпалу шкіл та загалом вчинення злочинних дій, спрямованих проти освітніх закладів з викладанням румунською мовою.

Українська сторона приділяє особливу увагу захисту прав та забезпеченню інтересів представників всіх національних меншин на території країни і забезпечує їм європейські стандарти розвитку своєї самобутності та духовності.

Спроби Російської Федерації внести розкол та спровокувати етнічний конфлікт є марними та ніколи не будуть успішними.

Слід констатувати, що активізація Росією терористичної діяльності на території України, зокрема, в регіонах компактного проживання національних меншин, є черговим етапом гібридної війни проти українського народу та несе загрозу всьому європейському континенту.

Зупинити цей терор є ключовим завданням всіх країн-членів Європейського Союзу та провідних міжнародних організацій.

Україна вживатиме всіх можливих заходів для інформування міжнародної спільноти про підривну діяльність російських спецслужб і притягнення винних до кримінальної відповідальності де б вони не знаходилися.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.