Регистрация    Войти
Авторизация

Шевченківські дні в Празі

загрузка...
Шевченківські дні в Празі

До присутніх звернувся Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, який прочитав вірш "Не так тії вороги".

Твори Шевченка пролунали також у виконанні учасників творчого колективу "Джерело" Ілони Павлів, яка прочитала баладу "Тополя", та вокальної групи колективу, яка заспівала пісню "Така її доля".

Учасники акції приєдналися до всесвітнього флешмобу #GlobalShevchenko.

Цього ж дня Посол України в Чехії Євген Перебийніс поклав вінок з квітами до пам'ятної дошки на будинку, в якому у 1876 році було видано перший нецензурований "Кобзар".

З іменем Тараса Григоровича Шевченка у Празі пов'язані два місця: на будинку № 929/22 по вул. Оплеталовій до 150-річчя від дня народження поета у 1964 році було встановлено пам'ятну дошку, яка нагадує про те, що саме в Празі у 1876 році було вперше видано нецензуровану збірку "Кобзар".

Другим пам'ятним місцем є площа Кінських, де у 2009 році було встановлено пам'ятник Тарасові Шевченку, авторами якого є скульптори Валентин Іванович Зноба, Микола Валентинович Зноба та архітектор Вероніка Дірова.

Шевченківські дні в Празі тривають.

10 березня заходи з відзначення Дня народження Т.Шевченка пройдуть в Суботній українській школі "Ерудит" м. Прага, де учні молодших класів візьмуть участь у воркшопі з виготовлення особистого Кобзарика "Вчимося у великого Кобзаря", прочитають поезію Шевченка. Для учнів старших підготовлено літературну вікторину "Сторінки життя великого Кобзаря".

11 березня Товариство українців в Чехії "Берегиня" запрошує на вечір пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, який відбудеться в актовому залі Будинку нацменшин за адресою: ul. Vocelova 3, Praha 2. Початок о 14:00 год., вхід - вільний.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.