Регистрация    Войти
Авторизация

Валерій Чалий обговорив подальшу підтримку України з боку Японії

загрузка...

Валерій Чалий обговорив подальшу підтримку України з боку Японії

Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий провів зустріч із Заступником Міністра закордонних справ Японії Ясумасою Нагаміне.

Валерій Чалий висловив вдячність Японії за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Він відзначив, що позиція Японія є дуже важливою, особливо напередодні саміту Великої сімки, що пройде 7-8 червня у Німеччині, і де Україна очікує уваги до питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі та обговорення шляхів протидії російській агресії.

Сторони обговорили стан виконання Мінських домовленостей та перспективи розгортання міжнародної миротворчої місії під егідою ООН в Україні. Ясумаса Нагаміне запевнив у готовності Японії і надалі всебічно підтримувати Україну, у тому числі шляхом консолідації зусиль міжнародної спільноти.

Валерій Чалий подякував японській стороні за масштабну фінансову допомогу Україні, зокрема виділення 1,5 мільярдів доларів США кредитної допомоги на реалізацію низки проектів на підтримку розвитку.

Заступник Глави Адміністрації Президента України також позитивно відзначив рішення Уряду Японії про виділення Україні додаткової допомоги у розмірі 316,6 мільйонів доларів США для стабілізації національної економіки та на підтримку реформ.

Крім того, сторони відзначили важливість подальшого розвитку двосторонніх відносин та обговорили стан реалізації домовленостей, досягнутих на найвищому рівні. У цьому контексті наголошувалося на важливості завершення країнами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності Угодою між Україною та Японією про сприяння та захист інвестицій від 5 лютого 2015 року.

Заступник Глави Адміністрації Президента України високо оцінив укладення наприкінці квітня цього року домовленості між урядами України та Японії про надання японською стороною 16,6 мільйонів доларів США для реалізації проектів з відновлення соціально-економічної інфраструктури постраждалих районів Донецької та Луганської областей.

На зустрічі також був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі


Сообщает интернет сайт Администрации Президента Украины www.president.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.