Регистрация    Войти
Авторизация

Борис Олійник: спогади односельців

загрузка...
Как пишет интернет портал www.gazeta.ua

Борис Олійник: спогади односельців
Gazeta.ua). Що йому ті пташки були? Матір Дусі сердилася: "Борю, доки будеш птахів полохати? Чи в тебе біля двору своїх немає?". Він не був схожий на місцевих хлопців-розбишак. Ніколи не чули від нього лайки, не бачили бійок. Завжди виважений, з правильними думками", - розказала Олександра Соляник, подруга дитинства.

Письменник після 7-ми класі продовжив навчання в Нових Санжарах.

"Далі робив велику кар'єру, одружився. Але ніколи села не забував. Йде вулицею - з усіма вітається. Не ставив себе вище за других. Часто ходив у клуб, магазин, дарував свої книги, виступав зі словом на сільських зібраннях. Приїздив на 25-ту річницю зустрічі однокласників, на День села. Коли був народним депутатом, поміг із села до райцентру покласти асфальт, у школу придбати комп'ютери".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Олійник був митцем, який відкрив світові Україну" - у столиці попрощалися з Борисом Олійником

"Його матір була дуже красивою жінкою. Батько загинув на війні. Родина жила бідно. Марфа важко працювала в полі. Боря товаришував із сусідським Володею. Якось матір Володі попросила хлопців полузати соняшникове насіння, аби затовкти суп. Товариш віддав свою жменю, а Боря - ні. Бо не втримався і з'їв".

"Боря товаришував із сусідським Володею. Якось матір Володі попросила хлопців полузати соняшникове насіння, аби затовкти суп. Товариш віддав свою жменю, а Боря - ні. Бо не втримався і з'їв"

"Він завжди навідував могилу матері. Навіть на свої 60 років приїхав. На цвинтарі зібралися його знайомі, товариші дитинства. Я задля зустрічі проїхала на велосипеді 10 кілометрів з роботи. Обнялися, поцілувалися. Борисову жінку ніколи не бачили в селі. Він мало говорив про особисте".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борис Олійник: чим запам'яталася легенда української поезії

На подвір'ї Бориса Олійника зараз мешкає інша родина.

Борис Олійник закінчив факультет журналістики Київського університету. Працював кореспондентом. Був заступником головного редактора журналу "Дніпро" і старшим редактором однойменного видавництва. 15 років працював на посаді секретаря Спілки письменників. Був членом ЦК Компартії України. За радянських часів його двічі обирали депутатом Верховної Ради. У незалежній Україні проходив у парламент 4 рази. З Компартії його виключили у березні 2005-го. Тоді з трьома іншими комуністами підтримав призначення уряду Юлії Тимошенко.

Видав понад 40 збірок. Їх перекладали російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською й італійською. До його "Пісні про матір" написав музику композитор Ігор Поклад. Композицію виконували Ніна Матвієнко, Таїсія Повалій та Еріка. 1983 року Борис Олійник отримав Шевченківську премію, 2005-го - звання Героя України.

Поета не стало 30 квітня.


× (x), close the modal span.onclick = function() { modal.style.display = "none"; }; // When the user clicks anywhere outside of the modal, close it window.onclick = function(event) { var wrapper = modal.querySelector('.js-modal-content-wrapper'); if (event.target == modal || event.target == wrapper ) { modal.style.display = "none"; bodyPic.src = ''; } }; window.onkeyup = function(e) { var key = e.keyCode ? e.keyCode : e.which; if (key == 27 && modal.style.display == 'block') { span.click(); } }
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.