Регистрация    Войти
Авторизация

Як сусідка врятувала жінку з 16-річного рабства

загрузка...
Как пишет интернет портал www.gazeta.ua

[img]http://gazeta.ua/https:/static2.gazeta.ua/img2/cache/gallery/787/787723_2_w_590.jpg?v=2[/img]
52-річну жінку 16 років утримували в рабстві

Проходимо повз ворота дачі киян Віталія та Ірина Ємчуків. Саме їх обвинувачують у незаконному утриманні жінки.

Ворота зачинені на замок,на хвіртці — імпровізований поштовий ящик — обрізана дволітрова пляшка. Пахне абрикосами. Трава на подвір'ї скошена, є невелика клумба з півоній та чорнобривців. З-за дерев видно дерев'яну хату під зеленим бляшаним дахом та червоними дверми. Напроти неї врісший в землю сарай та літня кухня.

Тетяна Тимків підходить та спирається на ворота.

"Ось тут вона жила. Спершу все було добре — Олена спокійно собі ходила по території. Сиділа за столом і читала книжки, їла яблука. Завжди милувалась заходом сонця, який тут просто чудесний. Кілька разів працювала на городі разом з Іриною Ємчук".

"Але як сьогодні пам'ятаю — жовтень 2012 року. В мене втік кіт. Падав сильний дощ і він заліз під джип Віталія Ємчука. Я почала кричати:"Іра, Іра", але вона не вийшла. А вийшла з хати Олена. З розбитим носом і синцем під оком і шрамом. Я не знаю хто її тоді побив. Синці були ніби свіжі. А я сама особисто бачила її били — це жовтень 2013 року. Я копала на городі і чую удар. Підіймаюсь і бачу удар, як Ірина Аркадіївна (хазяйка — Gazeta.ua) б'є її лопатою по спині".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець 17 років провів у рабстві в Азербайджані

Йдемо далі на обійстя Тимків. Воно саме крайнє в Черевках. Одразу за ним зарослий чагарниками ліс. Обабіч нього кукурудзяне поле. Дерев'яний будиночок акуратно вибілений, поруч літня кухня та гараж. За ним тягнеться 20 сотих городу. На його краю — велика теплиця з двома коминами.


Автор: Ельдар Сарахман

Дачні ділянки родини Тимків та Ємчуків знаходяться через огорожу

Біля криниці на лавці сидить сивоволосий Микола, чоловік Тетяни.

"Вона сама скопувала 40 сотиків городу. Повзала на карачках останні два роки навколо. Таке відчуття що її зазомбували", - розповідає чоловік.

Родина Ємчуків кияни. Обом зараз по 70 років. Мають доньку та внуків. Мали власну рієлторську компанію. займались пошуком та перепродажем квартир. Дачу в Черевцях придбали у 90х роках. В селі про них кажуть позитивно, так як дебошів чи інших шокуючих випадків на влаштовували. Крім того, будинки дачників знаходяться на малолюдній та далекій околиці, що грає свою роль.

Торік Тимківи вже пробували визволити полонянку. Разом з головою сільради Наталею Лавриш змусили показати родину киян, хто з ними живе. Але тоді Олена Ширякіна сама не хотіла йти. Запевнила що їй тут добре, хоча виглядала вона побитою та голодною, згадує Тетяна Тимків.

Жінка веде до хліва, в якому знайшли Ширякіну. Біля нього досі валяється її старий одяг — кілька светрів, подерті спортивні штани, один гумовий капець.

"Мені терпець увірвався минулого тижня. Я вісім днів з сараю чула стогони і крики. Виздвзонила голову сільради Наталію Лавриш. З нею зайшли на подвір'я. Відкрили сарай — а там на матраці лежить Олена. Вся в дранті, поруч миска і якій якісь помиї. Видно що вона дуже виснажена була. Ми її забрали на моє подвір'я. Викликали швидку і поліцію. Поки ті їхали - переодягли. А на ній навіть трусів не було, а дві перевязки з тканини".


Автор: Ельдар Сарахман
[img]http://gazeta.ua/https:/static2.gazeta.ua/img2/cache/gallery/787/787723_3_w_590.jpg?v=2[/img]

Светр, який постійно носила Олена Ширякіна

"Приїхала поліція. Вони не хотіли приймати заяву. Коли приїхала швидка, то вона одразу забрала Олену, так як та була дуже виснажена", - каже Тетян Тимків.

Сусіди кажуть, що їм тепер погрожують. Ємчуки написали заяву в поліцію, що ніби ті вдерлись до них незаконно. Крім того, в ніч на 11 серпня, їм у браму хтось гупав та вимагав вийти.

"Віталій Ємчук казав що повбиває нас тепер. Заставить вмерти", - додає Микола Тимчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка, яку 16 років тримали в рабстві, зустрілася з братом

У лікарні Олена Ширякіна пробула 4 дні. Зараз її забрав рідний брат Олег.

Поліція Київської області порушила кримінальне провадження за статтею "Незаконне обмеження волі".

Олена Ширякіна народилася у Волгограді, за фахом - викладач німецької. Переїхала до Києва. Була перекладачем у Німецькому посольстві. Одружилась, у 1999 році народила сина Олександра. Далі спробувала виїхати на заробітки в Європу, але все закінчилось полоном у селі на Київщині.

Її історію читайте скоро на сайті gazeta.ua та в одному з наступних номерів "Газети по-українськи".


×
Як сусідка врятувала жінку з 16-річного рабства
(x), close the modal span.onclick = function() { fn.hideModal(); fn.showSiteHeader(); }; // When the user clicks anywhere outside of the modal, close it window.onclick = function(event) { var wrapper = modal.querySelector('.js-modal-content-wrapper'); if (event.target == modal || event.target == wrapper ) { span.click(); } }; window.onkeyup = function(e) { var key = e.keyCode ? e.keyCode : e.which; if (key == 27 && modal.style.display == 'block') { span.click(); } } }, initWindowSize: function() { wWidth = document.documentElement.clientWidth || window.innerWidth || document.body.clientWidth; wHeight = document.documentElement.clientHeight || window.innerHeight || document.body.clientHeight; }, adaptiveImage: function() { window.onresize = function() { fn.adaptiveImageSize(); } } }; return { init: function(){ for (var prop in fnInit) { if (fnInit.hasOwnProperty(prop) && typeof jQuery.isFunction(fnInit[prop])) { fnInit[prop](); } } }, openModalImageWindow: function(el) { var src, caption; if (typeof el.getAttribute('data-src') != 'undefined') { src = el.getAttribute('data-src'); } if (typeof el.getAttribute('data-caption') != 'undefined') { caption = el.getAttribute('data-caption'); } fn.openModalImageWindow(src,caption); } }; /*function adaptizeImage() { var windowHeight = window.height; var imgHeight = bodyPic.height; var imageHeight = $("#image").height(); var jcarouselHeight = 105; var diffHeight = windowHeight - (imageHeight + 10 + jcarouselHeight); if (diffHeight > 0) { makeImageHigher(); } else { makeImageSmaller(); } function makeImageHigher() { $("#image > img").css('top', diffHeight / 2); $("#image > .caption").css('top', diffHeight / 2); } function makeImageSmaller() { $("#image > img").css('height', imgHeight + diffHeight - 5); } }*/ }()); setTimeout(function(){ GPUModalImage.init(); },300);
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.