Регистрация    Войти
Авторизация

Середньовічні пісні: "Дружно сядемо в таверні"

загрузка...
Как пишет интернет портал www.gazeta.ua

Середньовічні пісні: "Дружно сядемо в таверні"
10 взірців неймовірної середньовічної зброї

У пісні "In Taberna" йдеться про веселощі та пияцтво. Вона складається з 14 тостів. У ній перелічується 26 суспільних станів, професій та інших характеристик людей, які п'ють разом із оповідачем.

Пісню виконали різні гурти. що виконують середньовічну музику.

Поетичний переклад пісні українською мовою:

Дружно сядем у таверні, Зречемось земної скверни! Кості кинемо на стіл - Хай горить і дім, і діл! Запитайте ви самі, Що там коїться в корчмі, Де гуля шляхетства цвіт, - Я даю вам повний звіт. Дехто грає, дехто п'є, Дехто дурника вдає. Ті ж, що грають до нестями - Дехто голі, як Адами, Той у шати зодягнувся, Той у клоччя завернувся. Кожен смертю тут гидує І за Вакха вина дує. П'єм найперше за шинкарку (Хай наллє нам повну чарку) Ще - за в'язнів у лахмітті, Три - за всіх людей на світі. Християни - це чотири, П'ять - за мертвих у могилах, Вшосте радо п'єм за хвойд, Всьоме - за розбійних пройд. Ще - за мандрівних братів, Потім - за друзяк-ченців. Щиро п'єм за тих, хто в морі, Ще хильнем за тих, хто в горі. Сьорбнем враз за грішні душі - Хай ведеться їм на суші. А за папу й короля Цмулим ввічливо здаля. П'є шинкарка, п'є шинкар, П'є священик, п'є картяр, П'є хлопчина й молодиця, П'є служник і п'є служниця, П'є ледащо, п'є меткий, П'є смаглявий і блідий, П'є міщанин і рибалта, П'є і вартий і не вартий. Хворий п'є і голодранець, П'ють чужинець і вигнанець, Старий п'є і п'є юнак, П'є и біскуп, п'є і дяк, П'є і баба, п'є і мати, П'є сестриця разом з братом, Кожен ллє в горлянку вина Й не рахує, скільки винен. Гроші що? Не допоможе Навіть торба, якщо кожен Може вижлуктить барило. Ось єдине, що нам миле! Та однак ми всі баніти - Голу правду ніде діти. Але той, хто нас ганить - Сам у пеклі буде гнить!

Наприкінці червня у польському місті Грубешів у торф'яному болоті знайшли середньовічний меч. Зброя добре збереглась завдяки відсутності повітря.


×
(x), close the modal span.onclick = function() { fn.hideModal(); fn.showSiteHeader(); }; // When the user clicks anywhere outside of the modal, close it window.onclick = function(event) { var wrapper = modal.querySelector('.js-modal-content-wrapper'); if (event.target == modal || event.target == wrapper ) { span.click(); } }; window.onkeyup = function(e) { var key = e.keyCode ? e.keyCode : e.which; if (key == 27 && modal.style.display == 'block') { span.click(); } } }, initWindowSize: function() { wWidth = document.documentElement.clientWidth || window.innerWidth || document.body.clientWidth; wHeight = document.documentElement.clientHeight || window.innerHeight || document.body.clientHeight; }, adaptiveImage: function() { window.onresize = function() { fn.adaptiveImageSize(); } } }; return { init: function(){ for (var prop in fnInit) { if (fnInit.hasOwnProperty(prop) && typeof jQuery.isFunction(fnInit[prop])) { fnInit[prop](); } } }, openModalImageWindow: function(el) { var src, caption; if (typeof el.getAttribute('data-src') != 'undefined') { src = el.getAttribute('data-src'); } if (typeof el.getAttribute('data-caption') != 'undefined') { caption = el.getAttribute('data-caption'); } fn.openModalImageWindow(src,caption); } }; /*function adaptizeImage() { var windowHeight = window.height; var imgHeight = bodyPic.height; var imageHeight = $("#image").height(); var jcarouselHeight = 105; var diffHeight = windowHeight - (imageHeight + 10 + jcarouselHeight); if (diffHeight > 0) { makeImageHigher(); } else { makeImageSmaller(); } function makeImageHigher() { $("#image > img").css('top', diffHeight / 2); $("#image > .caption").css('top', diffHeight / 2); } function makeImageSmaller() { $("#image > img").css('height', imgHeight + diffHeight - 5); } }*/ }()); setTimeout(function(){ GPUModalImage.init(); },300);
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.