Регистрация    Войти
Авторизация

У місті Мнєлнік вшановано пам'ять героя Чехії Яна Палаха та українських Смолоскипів Василя Макуха та Олекси Гірника

загрузка...
У місті Мнєлнік вшановано пам'ять героя Чехії Яна Палаха та українських Смолоскипів Василя Макуха та Олекси Гірника

У школі імені Яна Палаха для учнів старших класів було проведено урок, присвячений В.Макуху та О.Гірникові.

За участю голови Сенату Парламенту ЧР Мілана Штєха, заступника голови Палати депутатів Парламенту ЧР Войтєха Пікала, представників дипломатичного корпусу, акредитованого в ЧР, міського голови Мнєлніка Цтірада Мікеша та громадськості міста біля пам’ятника Яну Палаху відбувся пам’ятний мітинг, на початку якого пролунали гімни України та Чехії.

Євген Перебийніс у своїх виступах наголосив на тому, що солідарність з чехами і словаками під час бурхливих подій 1968 року висловлювали тисячі українців, чимало з яких за свою позицію і солідарність заплатили життям і свободою. Одними з них були Василь Макух, який ще до Яна Палаха здійснив 5 листопада 1968 року акт самоспалення у центрі Києва, протестуючи проти комуністичного тотлітаризму, поневолення українського народу та агресії СРСР проти Чехословаччини, та Олекса Гірник, який спалив себе в знак протесту про зросійщення України. Як і Ян Палах, вони вірили у те, що запалений ними вогонь пробудить свідомість людей, не дозволить їм зректися думок про вільну людину у вільній країні. Як і Ян Палах, Василь Макух та Олекса Гірник назавжди залишаться для нас символом невідсутпності, відваги, віри та надії у світле майбутнє своєї держави, свого народу.

Посол України подякував чеському народу, уряду і парламенту за підтримку, яку Україна відчуває у нинішні важкі для неї часи.

Учасники мітингу вшанували пам’ять Яна Палаха, Василя Макуха, Олекси Гірника та усіх жертв комуністичного терору покладанням квітів до пам’ятника Яну Палаху.

Під час перебування у м. Мнєлнік Посол Євген Перебийніс поклав також квіти на могилу письменниці Наталени Королеви та Василя Короліва-Старого, який був членом Української Центральної Ради, членом дипломатичної місії УНР в Празі, письменником, художником, громадським діячем.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.