Регистрация    Войти
Авторизация

Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

загрузка...
Постійний представник України при Раді Європи передав грамоту про ратифікацію Верховною Радою України протоколів 15 і 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

Ці важливі документи покликані вирішити проблеми «перевантаженості» Європейського суду з прав людини, підвищення якості його роботи та посилення субсидіарної ролі системи Конвенції.

Зокрема, Протокол № 15 офіційно вводить до тексту Конвенції принцип «субсидіарності», згідно з яким саме договірні сторони несуть основну відповідальність за забезпечення прав і свобод, визначених у Конвенції та протоколах до неї, та користуються при цьому свободою розсуду, що є предметом юрисдикції Європейського суду з прав людини.

Протокол № 16 надає вищим судовим установам договірних сторін право звертатися до Європейського суду щодо отримання консультативних висновків з принципових питань, що стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією або протоколами до неї. Таким чином, Протокол № 16 надасть можливість Верховному Суду до винесення рішення у конкретній справі отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції.

Україна стала 42-ю державою, що висловила згоду на обов’язковість Протоколу № 15 (документ набере чинності після підписання і ратифікації усіма сторонами Конвенції), та 9-ю – що висловила згоду на обов’язковість Протоколу № 16.

Оскільки для набрання чинності Протоколом № 16 необхідно 10 ратифікацій, наша держава фактично відкрила шлях для набуття чинності цим важливим документом.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.